Kto sme a ako sme vznikli? Sme mladý pár Janka a Janko –manželia ktorý sa rozhodli  slovenskému návrhárstvu a krajčírstvu dať ešte jednu šancu! Je ľahké v dnešnej dobe nakúpiť a predať, ale vytvoriť niečo originálne a dať do toho svoje srdce a kus práce je skvelé a tvorivé! Pri tvorbe našich návrhov a kolekcií sa držíme slova kvalita, tá nás ženie vpred! Kladieme vysoký dôraz na použité materiály pri tvorbe našich košieľ, šiat, tričiek, mikín či teplákov. Snažíme sa čo najviac využívať prírodný materiál bavlnu, ktorá je v dnešnej dobe v krajine módy výsadou kráľov, nakoľko väčšina oblečenia je vyrábaná z polyestru, plastových fliaš, recyklácie a pod. Na šitie vyberáme tie najkvalitnejšie nite značky Amann aby naše oblečenie malo aj trvácnosť.

Šitie našich kolekcií je skutočné, nie je to len propagácia značky, na ktorej visačku keď sa pozriete uvidíte made in China alebo Turecko! Naša maličká dielňa sídli v Starej Ľubovni odtiaľto navrhujeme, vystrihujeme, šijeme a fotíme pre vás vaše výrobky značky VERSABE.

 

A prečo vlastne značka VERSABE?

Pretože obaja s manželom pochádzame  z rusínskeho pôvodu a VER SOBY (v preklade VER SI ) nás poháňalo, keď vznikla myšlienka vytvoriť slovenskú značku šitú priamo na Slovensku! Tak vzniklo slovo VERSABE. Niektorý nás označujú ako Slovenský VERSACE, ale v podstate majú pravdu chceme sa vyrovnať kvalite a veľkosti tejto značky.

Za značkou Versabe je množstvo odpracovaných dní a nocí premýšľaním kolekcií, tvorbou a konštrukciou  strihov. S manželom sme značku Versabe budovali od nuly od jej zrodenia. Je ľahké zdediť zabehnutú firmu a  nasadnúť do idúceho vlaku a nechať sa viesť. No naše nápady musíme vždy poriadne premyslieť, niekoľko krát preskúmať a nakoniec použiť v praxi aby nevznikli nenositeľné kúsky oblečenia.

Cieľom značky VERSABE je vyrábať skutočne kvalitné a moderné oblečenie. Od elegantnej módy sme sa postupne prepracovali aj k športovej kolekcii VSB. Jej zmyslom je ponúkať mikiny a tepláky ktoré budú príjemné a mäkučké na nosenie ale zároveň použiteľné i na cvičenie keďže fitnes centrá, jóga a pod. sú trendom dnešného sveta.

A prečo si vybrať značku VERSABE?

Pretože kúpou nášho oblečenia podporíte skutočne slovenskú ekonomiku, oceníte ruky krajčírok ktoré pre vás šijú a navrhujú oblečenie s láskou a precíznosťou, nie vymyslené sadenia stromov ako napr. dedoles ktorý propaguje slovenskú značku a pritom oblečenie dováža z ďalších krajín. Slovensko od jakživa bolo srdcom krajčírstva a oblečenia. Veľké priemyselné haly v ktorých bolo zamestnaných niekoľko tisíc ľudí ako bola aj hala LUKO v Starej Ľubovni, OZETA Trenčín a mnoho iných.  V minulosti ľudia nepoznali Čínu ani nákup z Aliexpresu, oblečenie bolo kvalitné a nositeľné niekoľko rokov  a práve túto myšlienku chce značka Versabe na Slovensku opäť oživiť! Aby Slovensko nebolo len výrobcom áut ktoré sa od nás vyvážajú do zahraničia.

 

Aj v čase ťažkej situácie Corona krízy sme tu boli pre vás pripravený. Celá dielňa sme spojili sily aby sme v ťažkej chvíli skúšaného ľudstva vyprodukovali čo najviac rúšok, ktoré boli v tom čase tak potrebné pre zdravie všetkých ľudí. Medzi prvými sme vytvorili 4vrstvové rúška so 100% bavlny , ktoré sa dali prať a žehliť pri vysokej teplote vďaka čomu boli znovu a znovu použiteľné a neničili životné prostredie ako jednorazové rúška. Neskôr sme vyvinuli bežecké športové masky s možnosťou vymeniteľných filtrov. Tie sme pre veľký úspech ďalej navrhovali v rôznych farbách a dizajnoch. V neposlednom rade sme mysleli aj naše deťúrence aj pre tie sme vyvinuli rúška nakoľko ste nás o to prosili. V ťažkých časoch corona vírusu keď pandémia postihla celý svet a väčšina z vás oddychovala doma sme my pracovali dlho do noci aby sme ušili čo najviac rúšok  a tak spolu ochránili zdravie nás všetkých!

Aj takouto skúškou si značka Versabe musela prejsť veríme že táto epidémia čoskoro pominie a budeme na ňu už len spomínať pri rozprávaní spomienok a príbehov našim vnúčatám!